REKLAMA
Logistics Media Group s.r.o.
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto - SkladyŽluté autobusy STUDENT AGENCY prolomily za prvních šest měsíců tohoto roku hranici 3 milionů přepravených osob, což činí meziroční nárůst o 16 %

aktualizováno dne 11.8.2014

Celkem 3,09 milionů cestujících oproti 2,65 milionů v roce 2013 přepravily žluté autobusy STUDENT AGENCY na pravidelných vnitrostátních a mezinárodních linkách za prvních šest měsíců tohoto roku. V meziročním srovnání tak počet cestujících, kteří využívají služeb pravidelných linek STUDENT AGENCY, vzrostl o téměř 16 %. To je důkaz toho, že společnost STUDENT AGENCY si drží svou přední příčku oblíbenosti mezi poskytovateli autobusové dopravy.

Rozdělení celkového počtu přepravených osob dle vnitrostátní a mezinárodní dopravy

automobilová

„Z pozitivního vývoje počtu cestujících za prvních šest měsíců roku 2014 máme velkou radost. Zdá se, že máme dobře našlápnuto na překročení našeho celoročního plánu počtu přepravených osob. Velmi nás těší vývoj na lince Brno – Jihlava – Praha, kde i při probíhající rekonstrukci a stavebních úpravách D1, evidujeme meziroční nárůst v počtu přepravených osob na úrovni 7 %. Snažíme se udržovat vysokou kvalitu cestování a všech našich služeb tak, aby cestující mezi těmito dvěma největšími českými městy, díky nadstandardním službám (wi-fi připojení zdarma, zábavní portál s filmy, seriály, hudbou, hrami či živým tv vysíláním, klimatizace, denní tisk a časopisy zdarma nebo také i nápoje zdarma) zvolili cestu žlutými autobusy před cestou vozem a smysluplně tak využili čas,“ říká Ivana Kašická, ředitelka autobusové dopravy STUDENT AGENCY a dodává „koncem června také došlo, na této trase, k obnově 10 vozů typu FUN & RELAX (byly nasazeny zcela nové) z celkových 15, které tuto linku obsluhují.“

Vnitrostátní autobusová doprava – úspěch zaznamenávají nové linky a trasa Brno - Ostrava

Nové linky mají úspěch, dokazují to i statistiky. Za roční fungování linky Praha – Most/Chomutov počet přepravených osob se přehoupl přes 354 000 osob. V polovině září letošního roku bude jízdní řád této linky rozšířen o nové spoje. I další dvě nové linky mají kladné statistiky. Na trase Brno – České Budějovice žlutá flotila přepravila za šest měsíců tohoto roku 46 900 osob a byl rozšířen počet spojů. U nově otevřené trasy Brno - Zlín vzrost počet přepravených osob na 83 200 osob.

U ostatní linek (kromě linky Brno – Praha), které se těší stabilní pozici v portlóliu STUDENT AGENCY, meziroční nárůst v počtu přepravených cestujících přes 5 % zaznamenali tyto linky:

 • Praha – Plzeň vzrost počet přepravených osob o 5,8 %
 • Praha – Cheb/Karlovy Vary vzrostl počet přepravených osob o 5,9 %


 • Avšak některé linky vykázaly i výraznější nárůsty:

 • linka Praha – České Budějovice/Český Krumlov zaznamenala i díky navýšení počtu spojů i výraznější počet přepravených osob, nárůst činil 20,6 %
 • u linky Brno – Ostrava, kde se v loňském roce navýšil počet spojů a existuje zde napojení na vlakovou dopravu RegioJet, vzrostl počet přepravených osob za prvních šest měsíců v meziročním srovnání k výraznému navýšení až o 40 %


 • Mezinárodní autobusová doprava – nejoblíbenější jsou linky do Vídně, Berlína a Budapeště

  Mezinárodní linky, které zaznamenávají největší nárůsty, jsou především ty, které směřují do blízkého zahraničí. Mimořádnému zájmu se těší linky do Itálie, které STUDENT AGENCY provozuje na dvou trasách: Praha – Řím/Neapol a Praha – Janov.

 • Itálie – na těchto dvou linkách bylo přepraveno o 24 % více jak v loňském roce
 • Vídeň – v loňském roce došlo k rozšíření jízdního řádu a tento krok měl dopad na zvýšení počtu přepravených osob, tento nárůst činil 13,12 %
 • Berlín – počet přepravených klientů došlo k meziročnímu nárůstu o 21%
 • Budapešť – na této lince bylo přepraveno o 20,8 % více osob než v loňském roce
 • na lince Praha – Zurich/Ženeva cestovalo v meziročním srovnání o 12 % více osob


 • Na základě těchto statistických dat – nárůsty počtu přepravených osob - se společnost STUDENT AGENCY rozhodla pro letošní letní sezónu rozšířit počet spojů do Říma, Paříže a Budapešti. Také v průběhu celého léta jsou vypravovány speciální posilové spoje. Autobusová flotila mezinárodních linek prošla kompletní obnovou vozového parku a od ledna letošního roku jezdí cestující na mezinárodních spojích v nejnovějších autobusech typu FUN & RELAX.

  Ivana Kašická doplňuje „pravidelná obnova našeho vozového parku pro dálkovou dopravu umožňuje posilovat pozici i na trhu komerčního pronájmu autobusů. Oproti minulosti, kdy jsme valnou část poptávek byli nuceni odmítat, lze nyní prohlásit, že máme dostatek volných kapacit, abychom uspokojili poptávku firem, škol a univerzit, které plánují své cesty po České republice či do zahraničí. Jsme připraveni nabídnout autobusovou přepravu ve vysoké kvalitě a i v této oblasti bychom se rádi dále rozšiřovali.“

  10 let autobusů STUDENT AGENCY v ČR

  Před 10 lety, 5. ledna 2004, vyjel na lince Praha – Brno první žlutý autobus STUDENT AGENCY. Za deset let provozu se autobusy STUDENT AGENCY staly největším dálkovým dopravcem na pravidelných linkách v České republice. Od roku 2004 přepravily více než 34 milionů cestujících a ujely přibližně 182,7 milionů kilometrů. Ve srovnání s délkou obvodu rovníku to představuje stejnou vzdálenost, jako by autobusy STUDENT AGENCY objely více než 4,5 tisíckrát zeměkouli.

  Autobusy STUDENT AGENCY nyní jezdí do 14 zemí Evropy a v České republice spojují Prahu a Brno s 30 městy. V současnosti firma vlastní 168 autobusů. Nejpočetnějším typem je španělský Irizar PB na podvozku Scania nebo Volvo, většinu ve výbavě FUN & RELAX. Druhým nejpočetnějším typem je Beulas Aura.

  Počty cestujících v autobusech STUDENT AGENCY neustále rostou. Za rok 2013 společnost vykázala více než 5,6 milionů cestujících přepravených na pravidelných linkách, což představuje meziroční nárůst o 10,9 %. Z toho přibližně 84 % cestujících cestuje na vnitrostátních linkách a 16 % pak v mezinárodní dopravě.


  Zdroj obrázku:www.studentagency.cz
  Zdroj informací:www.studentagency.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  image003
  Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
  který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
  KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
  NAŠI PARTNEŘI:


  Sdružení automobilových dopravců


  Internetový dopravní magazín


  logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
  Dopravní kamery - online anglicka-skretova

  Obrázek týdne:

  -
  Nepřehlédněte:
  diety 2012
  členské země EU
  Autoškola - online testy
  státní svátky
  specifikace kontejnerů
  seznam IATA kódů letišť
  omezení jízd kamionů
  Karnet ATA
  seznam IATA kódů aerolinií
  specifikace kamionů
  mýto v České republice
  mýto na Slovensku
  mýto v Chorvatsku
  mýto v Německu
  mýto v Rakousku
  mýto v Polsku
  mýto v Itálii
  mýto ve Francii
  mýto v Nizozemí
  mýto v Belgii
  mýto v Lucembursku
  ADR
  INCOTERMS
  Dálniční známky
  Telefonní předvolby ve světě
  Výstavy a veletrhy
  Nově přidáno
  Ceny benzínu
  Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
  US_paleta
  EUR_paleta
  Počet obyvatel dle států
  Kódy států a světových měn
  Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
  Počasí
  Předpověď počasí
  Počasí - Satelit
  Autolékárnička 2011
  Světový čas, přehledně on-line
  Katalog logistických a dopravních stránek
  Odkazy:
  Truck v Praxi - server o nákladních vozech
  Sklady v Praxi - server o skladování
  Autodíly Brno
  Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI  sidebg2
  © Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
     Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy