REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyTestování vozu Civic WTCC na okruhu začíná

aktualizováno dne 9.8.2012

automobilová

Společnost Honda dnes oznámila, že zahajuje testování svého závodního vozu, modelu Civic WTCC, na okruhu pro Mistrovství světa cestovních vozů FIA.

Testování začalo tento týden (31. července a 1. srpna) na okruhu Vallelunga, nedaleko Říma v Itálii a následuje po „proklepávání“ vozu, které úspěšně skončila 27. července ve Vairanu, což je okruh nedaleko závodu J.A.S. Motorsport v Miláně. Testování bude pokračovat celý rok na čele s vítězem WTCC z roku 2009, Gabriele Tarquini.

Po začátku v Suzuce v říjnu letošního roku se vozy Honda zapojí do tří závodů Mistrovství světa cestovních vozů FIA 2012, a to za účasti jednoho vozu, za jehož volantem bude sedět Tiago Monteiro. Veškeré výsledky z testování a závodů budou zcela využity k dalšímu zlepšování vozu Civic WTCC pro plnou účast v roce 2013.

Dnes byla také zveřejněna konečná podoba vozu 2012 Civic WTCC. Nový závodní vůz je výsledkem rozsáhlého testování ve větrném tunelu a představuje rozšířenou přední a zadní část a další dodatečné aerodynamické prvky. To vše podporuje plynulé obtékání vzduchu u modelu Civic, což vytváří součinitel odporu vzduchu (CD) na úrovni, která se řadí na špičku ve třídě 5dveřových hatchbacků segmentu C. Vůz se vyznačuje dynamickým a stylovým provedením, které má za cíl podtrhnout linie nového modelu Civic a vybavit závodní vůz poznatky ze závodů a motorového sportu společnosti Honda.

V souvislosti s programem testování vozu Civic WTCC na okruhu Alessandro Mariani, vedoucí týmu závodního týmu Honda JAS řekl:

„Vidět dokončený vůz Civic na závodním okruhu je pro celý tým velice emotivní okamžik. Jsem velmi hrdý na všechny, kdo se toho účastnili. Podařilo se jim dosáhnout obrovského pokroku za neskutečně krátké období. Každý pracoval velmi neúnavně, aby se tato událost mohla uskutečnit, a nový vůz i motor naprosto odpovídal našim očekáváním.

První testy na okruhu nám již přinesly spoustu informací a dat, ale cesta do Suzuky v říjnu se ještě jeví jako velmi dlouhá. Tohle ještě není konec. Jsme teprve na začátku. A od této chvíle budeme mít ještě více práce.“

Gabriele Tarquini, vývojový jezdec společnosti Honda pro rok 2012 říká:

„Ačkoli jsem v novém modelu Civic nikdy předtím nejel, měl jsem po prvním posazení do sedadla okamžitě dojem, že sedím v hondě. Karosérie je dokonalá a z motoru mám skvělý pocit. Tohle je ale jen první test na okruhu, musíme ještě pracovat na spoustě dalších věcí.

Auto vypadá nádherně a všichni fandové WTCC na celém světě určitě budou nadšení při prvním závodě v Suzuce v druhé půlce roku.“

Civic WTCC pohání motor HR-412E, na míru vytvořený 1,6litrový čtyřválcový přeplňovaný benzínový motor s přímým vstřikováním paliva, který splňuje předpisy FIA pro WTCC.

Gabriele Tarquini i Tiago Monteiro se do Mistrovství světa cestovních vozů FIA v dresu společnosti Honda naplno zapojí v roce 2013.


Zdroj obrázku:auto.honda.cz
Zdroj informací:auto.honda.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Kalkulačka krabic na paletách
USpaleta
EUROpaleta
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy