REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyTichošlápek – MAN Metropolis

aktualizováno dne 5.10.2012

automobilová

 • První těžké nákladní vozidlo na elektropohon

 • Do dvouletých zkoušek v praktickém provozu

 • Malý vznětový motor jako tzv. „tahoun dojezdu“


 • Moderní urbanistická centra, hustá zástavba a velké aglomerace si žádají menší nákladní vozidla. Rozvážkové a dodávkové službě v těchto podmínkách vévodí nákladní vozidla jejichž celková hmotnost je po osmi tunami. To však neznamená, že by neexistoval požadavek po těžších vozidlech, která by měla operovat ve stejném prostoru – jednou z takových vyjímek, které potvrzují pravidlo, jsou vozy s nástavbami na svoz komunálního odpadu.

  Vozidlo, které nehlučí a vypouští minimum škodlivin do ovzduší, přitom se velmi lehce ovládá a má vysokou přepravní kapacitu – to je MAN Metropolis. Po skončení mezinárodní výstavy IAA v Hannoveru, kde si prožívá speciál svoji světovou premiéru, bude sloužit v praktickém provozu u společnosti SUEZ Environment v Antverpách.

  Základem neobvyklého vozidla je osvědčený podvozek MAN TGS 6x2-4. MAN Metropolis je opravdu unikátní. Jde o čistě elektrický těžký nákladní automobil poháněný jako hybrid elektromotorem o výkonu 203 kW. Následující dva roky bude společný produkt firem MAN a Benteler Engineering Services ověřovat své praktické pracovní výkony ve službách společnosti zaměřené na sběr komunálního odpadu v belgických Antverpách.

  Bližší pohled „pod kapotu“ speciálu MAN Metropolis odhalí, že nejde jen o první, čistě elektromotorem poháněný těžký nákladní automobil, pravděpodobně je to také první těžké nákladní vozidlo v němž je zabudován motor z osobního automobilu: šestiválec Audi V6 TDI plní funkci tzv. „dojezdového tahouna“. Není to něco, co by modelu Metropolis přidávalo na sportovních kvalitách – naopak, podporuje to především efektivitu a hlukovou nenáročnost jeho provozu. A právě tato dvě kritéria byla základními premisami při vývoji unikátního vozidla.

  Fakt, že bateriové elektromobily jsou schopností dojezdu velmi limitovány na středních a dlouhých tratích, není pro Metropolis podstatný. V průměru, během osmi hodinové pracovní směny, vykoná vozidlo svozu komunálního odpadu dvě jízdy po cca 30 kilometrech. To co je však pro takový druh provozu zcela specifické jsou velmi časté zastávky a opětovné rozjezdy vozidla. MAN Metropolis je konstruován s ohledem na vyhovění časovému a topografickému rozvrhu činnosti vozidla svozu komunálního odpadu. Na plně nabité baterie je schopen urazit celých 15 km, malý vznětový motor je zapojen do činnosti pouze v okamžiku, kdy jsou baterie vyčerpány.

  MAN Metropolis je konstruován tak, aby jeho elektropohon mohl být dobíjen ze zdrojů obnovitelné elektrické energie. Tento pilotní projekt je třeba chápat jako naznačení cesty, po které se podobné konstrukce mohou v budoucnosti bezpečně vydat.


  Zdroj obrázku:www.mantruckandbus.cz
  Zdroj informací:www.mantruckandbus.cz
  Kategorie novinky: automobilová doprava  image003
  Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
  který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
  KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
  NAŠI PARTNEŘI:


  Sdružení automobilových dopravců


  Internetový dopravní magazín


  logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
  Dopravní kamery - online anglicka-skretova

  Obrázek týdne:

  -


  REKLAMA

  Pneumatiky.cz  Nepřehlédněte:
  diety 2012
  členské země EU
  Autoškola - online testy
  státní svátky
  specifikace kontejnerů
  seznam IATA kódů letišť
  omezení jízd kamionů
  Karnet ATA
  seznam IATA kódů aerolinií
  specifikace kamionů
  mýto v České republice
  mýto na Slovensku
  mýto v Chorvatsku
  mýto v Německu
  mýto v Rakousku
  mýto v Polsku
  mýto v Itálii
  mýto ve Francii
  mýto v Nizozemí
  mýto v Belgii
  mýto v Lucembursku
  ADR
  INCOTERMS
  Dálniční známky
  Telefonní předvolby ve světě
  Výstavy a veletrhy
  Nově přidáno
  Ceny benzínu
  Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
  US_paleta
  EUR_paleta
  Počet obyvatel dle států
  Kódy států a světových měn
  Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
  Počasí
  Předpověď počasí
  Počasí - Satelit
  Autolékárnička 2011
  Světový čas, přehledně on-line
  Katalog logistických a dopravních stránek
  Odkazy:
  Truck v Praxi - server o nákladních vozech
  Sklady v Praxi - server o skladování
  Autodíly Brno
  Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
  Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI  sidebg2
  © Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
     Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy