topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyZlato za design pro BT Optio L

aktualizováno dne 23.4.2012

skladování

Modelová řada vychystávacích vozíků BT Optio L od společnosti Toyota Material Handling Europe získala nejvyšší uznání mezinárodní poroty za skvělý design, výběr materiálů, ergonomické a bezpečnostní prvky, odolnost a minimální vliv na životní prostředí. O prestižní cenu if Gold Award se ucházelo na tři tisíce průmyslových výrobků.

Cena iF Gold Award představuje důležitý milník nejen v historii společnosti Toyota Material Handling Europe, ale i v celé skupině Toyota Industries Group. Toyota získala toto další prestižní ocenění poté, co významnou cenu iF Award za produktový design získaly v roce 2009 hned dva výrobky TMHE - nízkozdvižný vozík BT Levio a čelní elektrický vysokozdvdižný vozík Toyota Traigo 48. Tato ocenění zcela jistě posilují pozici společnosti Toyota Material Handling na silně konkurenčním trhu manipulační techniky.

"Prestižní ocenění if Gold Award získala skupina Toyota Industries Group vůbec poprvé. TMHE a její značky Toyota a BT mají dlouhou tradici při vývoji nových moderních technologií, které určují aktuální tržní trendy. Naši zákazníci dostávají vždy ta nejlepší řešení. Modely řady BT Optio L jsou důkazem neustálého hladu naší společnosti po nových vylepšených produktech a službách, které mají jediný společný cíl - pracovat efektivně, bezpečně a spolehlivě ve prospěch svých uživatelů při minimálních provozních nákladech," říká Jan Kohák, produktový manažer společnosti Toyota Material Handling CZ.

Skvělé podmínky pro práci

Základní koncepcí řady BT Optio L je ovládání Smooth Operator Control, jehož cílem je připravit pro obsluhu vozík s nejlepšími podmínkami pro práci - bezpečné a ergonomické prostředí a jednoduché intuitivní ovládání. Všechny modely této řady se vyznačují nízkou výškou pracovní plošiny a novým systémem FAS (Frequency-Adapted Suspension) vyvinutým Toyotou a zaměřeným na tlumení vibrací. Řídící systém E-man umožňuje hladké a plynulé ovládání s minimální námahou pro obsluhu. Řídící oj je elektronická a může být nastavena podle jejích potřeb. To znamená, že i při vychystávání z druhé úrovně může být jak plošinka, tak řídící oj vysunuta do takové výšky, kterou obsluha potřebuje pro pojezd vozíku, aniž by musela sestoupit do základní pozice těsně nad úrovní podlahy. Při souběžné chůzi podle vozíku je možné řídící oj vyosit na obě strany a bezpečně i pohodlně řidit vozík v přímém směru.

Designéři mysleli i na praktickou stránku věci. Vychystávač potřebuje při své práci různé přihrádky a odkládací plochy, držák na balicí folii nebo šikovně umístěné IT vybavení. Smooth Operator Concept těchto nástrojů nabízí spoustu, tak aby byly uspokojeny veškeré nároky operátorů a podpořena jejich produktivita. Počítače, skenery, čtečky čárových kódů nebo mobilní tiskárny mohou být umístěny na praktické liště E-bar, která je již z výroby připravena pro snadnou montáž a rychlé zapojení do jakéhokoli skladového systému.

skladování V posledních několika letech se trendy v průmyslovém designu manipulační techniky zaměřují na dvě oblasti - na design reálných vozíků v provozu a na futuristické studie. Toyota Material Handling otevřela také na podzim 2011 vlastní desinérské centrum, jehož strategickým cílem je koordinovat aktivity produktového designu v segmentu čelních vozíků, skladové techniky, logistických řešení a grafického designu. Je tedy pravděpodobné, že Toyota neřekla při designérských soutěžích poslední slovo.

"Náročná prostředí distribučních skladů vyžadují odolné, výkonné a přitom jednoduché, pohodlné a bezpečné manipulační vozíky. V modelové řade BT Optio L se spojují všecny výše uvedené hodnoty v perfektní funkční celek, který vychystávačům značně usnadňuje jejich náročnou práci. Tyto vychystávací vozíky byly designovány s ohledem na řidiče. Evoluční design s čistými a funkčními tvary byly vyvinuty díky létům zkušeností. Mají velký praktický význam, ale promítají se v nich také klíčové hodnoty naší společnosti," řekl Magnus Oliveira Andersson, šéf designerského centra v TMHE a vedoucí vývojového týmu, který pracoval na řadě BT Optio L.

International Forum Design Award (iF) je mezinárodně široce uznávanou značkou v oblasti průmyslového designu. Soustředí se na podporu zdravé konkurence a napomáhá širokému zviditelňování práce talentovaných designérů ve světovém měřítku již od roku 1953. v V roce 2011 bylo přihlášeno 2923 výrobků ze 16 zemí a 863 jich získalo ocenění iF Product Desing Award. Modelová řada BT Optio L byla jako jedna ze 60 firem oceněna trofejí nejvyšší - zlatou iF Gold Product Design Award.


Zdroj informací:www.toyota-forklifts.cz
Kategorie novinky: skladování dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy