REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyVlaky LEO Express „ošetřuje“ TrainClinic

aktualizováno dne 13.8.2012

železniční

O údržbu a opravy souprav LEO Express se starají zkušení a vysoce kvalifikovaní odborníci firmy TrainClinic. Součástí smlouvy na koupi pěti vlaků LEO Express s dodavatelem, švýcarskou firmou Stadler, je totiž i zajištění plného servisu na dobu 10 let a garance 98 % provozuschopnosti souprav LEO Express.

„Pro nás je tento model velmi výhodný. Chceme se soustředit na to, co umíme nejlépe, tedy provozovat samotnou železniční dopravu a poskytovat kvalitní vlakové služby našim zákazníkům. Za servis a údržbu odpovídá firma Stadler, respektive TrainClinic. Očekáváme, že tyto služby budou mít skutečně švýcarské parametry a zatím jsme velmi spokojeni, “ vysvětluje Leoš Novotný, majitel společnosti LEO Express.

Specialisté firmy TrainClinic mají na starost kompletní „ošetřování“ celého vlaku, od mechanických systémů, přes pneumatické systémy, chladící systémy, elektrotechniku a elektroniku. Certifikovaní pracovníci týmu tak v plánovaných intervalech pravidelně kontrolují a testují jednotlivé součásti vlaku, případně je i preventivně ošetřují, tak, aby předešli případným problémům. Pokud se přesto objeví, tak jejich úkolem je příčinu závady odhalit a co nejrychleji ji kvalitně odstranit.
železniční

„Naším úkolem je, být připraveni na všechno. Proto se o vlak staráme prakticky neustále, máme ho pořád pod dohledem. Teď při zkouškách provádíme demontáže zařízení, jejich úpravy a nastavování a následnou montáž, samozřejmě jen když je potřeba. Sledujeme také chování vlaku, zda se nějaká součást nadměrně neopotřebovává, nepřehřívá, zkrátka se snažíme o vlaku naučit co nejvíce. Prostě podle hesla: ´Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.´ Zatím jsme však nemuseli řešit nic vážného, ukazuje se, že vlak klape jako švýcarské hodinky. Dokážeme pracovat jak na střeše, tak pod vlakem, samozřejmě servisujeme i v interiéru,“ popisuje Václav Bureš z TrainClinic.

Údržbu těchto moderních vlaků výrazně usnadňuje to, že soupravy jsou řízeny centrálně, osazeny mnoha čidly, která spolehlivě detekují všechny části jednotky, ukazují stav všech přístrojů a vnitřních systémů a také včas odhalí případný problém.

Tým TrainClinic se výrazně podílí i na testování nových jednotek, které se v současnosti realizují ve zkušebním centru VUZ Velim. TrainClinic je plně vybaven veškerým nářadím a náčiním tak, aby mohl v případě potřeby kdykoliv operativně zasáhnout. Může využít i mobilní servisní tým, který disponuje dodávkou a může opravy provádět i za provozu, větší pak v depu.

Více o TrainClinic na www.trainclinic.eu


Zdroj obrázků:www.le.cz
Zdroj informací:www.le.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Kalkulačka krabic na paletách
USpaleta
EUROpaleta
Spedice
Dohoda AETR
Bodový systém
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
mýto ve Francii
Autolékárnička 2011
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucemburku
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy