topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyLEO Express má třetího člena své flotily

aktualizováno dne 15.6.2012

železniční

Již třetím moderním vlakem disponuje LEO Express. Delegace tohoto českého železničního dopravce převzala od švýcarské firmy Stadler další nově vyrobenou soupravu do své vlakové flotily. Právě tato souprava bude kompletně předvedena na prestižním světovém veletrhu InnoTrans 2012, který ve dnech 18. – 21. září 2012 hostí německý Berlín. Moderní, nízkopodlažní, plně klimatizované elektrické jednotky LEO Express začnou ještě letos přepravovat cestující na trase mezi Prahou a Ostravou.

LEO Express získá od firmy Stadler v letošním roce celkem pět těchto souprav. Vše jde zatím podle plánu. První vlak převzal LEO Express již v únoru a druhou pak v květnu letošního roku. Zbylé dvě soupravy určené pro trasu Praha-Pardubice-Olomouc-Ostrava-Bohumín získá společnost LEO Express postupně do konce letošního roku tak, aby v prosinci s novým jízdním řádem mohla vyrazit v plném rozsahu šestnácti spojů denně. Kontrakt na dodávky těchto vlaků od firmy Stadler má hodnotu přibližně 1,5 mld. Kč.

První vlak LEO Express v těchto týdnech prochází na zkušebním okruhu u Velimi testy, které jsou nutné ke schválení vozidla pro provoz na českých kolejích.

LEO Express cestujícím nabídne:
 • Nové plně klimatizované elektrické soupravy nejmodernější konstrukce s elegantním aerodynamickým tvarem.
 • Rychlé a komfortní vlakové spojení na trase mezi Prahou a Ostravou: živý a plynulý rozjezd souprav bez nepříjemných pohybů, účinné a velmi tiché brzdění, krátká brzdná dráha, vysoce účinné motory vzhledem k nízké celkové hmotnosti, lehká hliníková konstrukce vozidla z protlačovaných profilů.
 • Bezpečnou dopravu: bezpečný, volně průchozí a průhledný interiér souprav, vysoce účinný brzdový systém, centrální zavírání a blokování dveří za jízdy, automatická ochrana proti sevření dveřmi, vysoká pevnost a odolnost vůči nárazu, automatický systém detekce kouře a požáru, vysoká požární odolnost, interiér z nehořlavých materiálů.
 • Ekologickou dopravu: energeticky úsporný elektrický pohon, rekuperace elektrické energie (vracení energie do sítě) při brzdění, bezúkapová technologie, vakuové toalety s ekologickými jímkami.
 • Soupravy LEO Express cestujícím poskytnou pohodlí a zábavu:
 • prostorný, vzdušný, vysoce funkční, precizně zpracovaný, hluk tlumící a praktický interiér, příjemné osvětlení
 • pohodlná, ergonomicky tvarovaná, dostatečně vysoká a polohovatelná sedadla od přední české firmy BORCAD cz, se stolky ve všech třídách, elektrickými zásuvkami dostupnými pro všechny a s dostatkem místa pro cestující i zavazadla, sedadla ve třídě Premium lze dokonce upravit do spací polohy
 • tři cestovní třídy na výběr (včetně super luxusní Premium třídy)
 • moderní, čisté, ekologicky šetrné toalety s přebalovacím pultem pro kojence
 • speciální místa pro rodiče s kočárky a hendikepované spoluobčany (se sedadly pro doprovod, samonavíjecími pásy a nouzovými komunikátory)
 • bezbariérový vstup, nízkopodlažní uspořádání paluby a nadstandardní vybavení pro hendikepované a osoby se sníženou pohyblivostí (včetně výsuvných schodů, přenosné rozkládací nástupní rampy pro nájezd invalidního vozíku a bezbariérové toalety)
 • spolehlivé a funkční WiFi připojení k internetu díky robustní a špičkové ICT infrastruktuře přední světové firmy Nomad Digital
 • vnější informační systém s čelními a bočními LED panely
 • palubní informační systém hlásící opticky i akusticky cestovní informace, jízdní řád, aktuální polohu, cílovou stanici či rychlost vlaku (celkem 19 LCD obrazovek ve všech částech vlaku, vnitřní vlakové informační LED panely, palubní rozhlas, nouzové komunikátory)
 • zábavu a informace v unikátním vnitřním audio-video kanálu (zpravodajství, filmy, hudba, hry)
 • on-line výběr, objednávky a platby palubních služeb
 • další špičkové služby, včetně kvalitního cateringu
 • důkladně vyškolený a vycvičený profesionální personál vždy ochotný s čímkoliv pomoci

 • Zdroj informací:www.le.cz
  Kategorie novinky:železniční doprava  image003
  Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
  který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
  KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
  NAŠI PARTNEŘI:


  Sdružení automobilových dopravců


  Internetový dopravní magazín


  logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
  Dopravní kamery - online anglicka-skretova

  Obrázek týdne:

  -
  Nepřehlédněte:
  diety 2012
  členské země EU
  Autoškola - online testy
  státní svátky
  specifikace kontejnerů
  seznam IATA kódů letišť
  omezení jízd kamionů
  Karnet ATA
  seznam IATA kódů aerolinií
  specifikace kamionů
  mýto v České republice
  mýto na Slovensku
  mýto v Chorvatsku
  mýto v Německu
  mýto v Rakousku
  mýto v Polsku
  mýto v Itálii
  mýto ve Francii
  mýto v Nizozemí
  mýto v Belgii
  mýto v Lucembursku
  ADR
  INCOTERMS
  Dálniční známky
  Telefonní předvolby ve světě
  Výstavy a veletrhy
  Nově přidáno
  Ceny benzínu
  Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
  US_paleta
  EUR_paleta
  Počet obyvatel dle států
  Kódy států a světových měn
  Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
  Počasí
  Předpověď počasí
  Počasí - Satelit
  Autolékárnička 2011
  Světový čas, přehledně on-line
  Katalog logistických a dopravních stránek
  Odkazy:
  Truck v Praxi - server o nákladních vozech
  Sklady v Praxi - server o skladování
  Autodíly Brno
  Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
  Zákon on-line - ZÁKON V PRAXI  sidebg2
  © Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
     Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy