topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyVeolia Transport Morava pokračuje v modernizaci vozového parku, nasazuje dalších 15 nových autobusů

aktualizováno dne 18.4.2012

automobilová

Společnost Veolia Transport Morava a. s. (VTM), největší autobusový dopravce v Moravskoslezském kraji, pokračuje v obnově vozového parku a do provozu zařazuje dalších 15 nových nízkopodlažních autobusů značek Irisbus Iveco a SOR. Vozidla byla pořízena s dotačním přispěním z rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Moravskoslezsko. V rámci tohoto projektu se jedná již o druhou dodávku autobusů navazující na dodání prvních 15 vozidel na podzim roku 2011.

V letošním roce je dodáno pět autobusů Irisbus Iveco CROSSWAY LE s délkou 12 metrů a deset vozidel SOR CN 10,5. V roce 2013 přibude zbývajících 14 autobusů SOR, typového označení CN 10,5. Celkem bude v rámci tohoto programu modernizace vozového parku pořízeno 44 nízkopodlažních autobusů splňující nejpřísnější emisní limity EURO 5, což mimo jiné přispěje i ke snížení emisí produkovaných autobusy v Moravskoslezském kraji.

Celková cena 44 vozidel činí 189,59 milionu korun, přičemž výše dotace projektu dle smlouvy s Regionální radou regionu soudržnosti Moravskoslezsko činí 40 % z této částky.

„Nová vozidla jsou vybavena mechanickou plošinou pro pohodlný bezbariérový nástup a výstup pro cestující na invalidním vozíku nebo rodiče s kočárky. Autobusy mají informační systémem pro sluchově a zrakově postižené občany s vazbou na povelový vysílač nevidomého,“ řekl Miloš Hnilica, generální ředitel Veolia Transport Morava, při slavnostním představení vozidel. „Tyto moderní autobusy nám umožní rozšířit počet garantovaných bezbariérových spojů, u kterých bude vždy zaručeno nasazení bezbariérového vozidla, což přispěje ke zvýšení kvality poskytovaných služeb cestující veřejnosti,“ dodal Hnilica.

automobilová „Jsem potěšen, že dojde opět ke zvýšení komfortu cestování pro občany našeho kraje a to za finanční pomoci prostředků Evropské unie,“ řekl Miroslav Novák, 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje zodpovědného za dopravu a dodal: „Společnost Veolia Transport Morava je významným poskytovatelem dopravních služeb v Moravskoslezském kraji a obměna vozového parku, která bude pokračovat i v roce 2013, zcela jistě přispěje k ekologizaci dopravy našeho regionu.”

Nové autobusy budou nasazeny na páteřní linky VTM na Ostravsku (5x Crossway LE), např. na linky 910286 Ostrava-Velká Polom-Hrabyně-Pustá Polom-Hradec nad Moravicí nebo 910376 Ostrava-Stará Ves nad Ondřejnicí-Brušperk-Frýdek-Místek, Novojičínsku (3x SOR), např. na linku 880612 Nový Jičín-Studénka-Bílovec, Bruntálsku (3x SOR), např. na linku 850886 Bruntál-Břidličná-Rýmařov, Třinecku (4x SOR), např. na linky 861733 Český Těšín-Těrlicko nebo 861734 Karviná-Český Těšín-Třinec či 861754 Třinec-Ropice-Český Těšín.

Společnost Veolia Transport Morava provozovala k 31. březnu 2012 celkem 783 autobusů, z toho 119 nízkopodlažních. Z ROP MSK bylo v letech 2011 a 2012 pořízeno 30 autobusů. Firma zaměstnává 1280 pracovníků, z toho 1109 řidičů. V roce 2011 VTM přepravila 50 385 tisíc osob.


Zdroj informací:www.veolia-transport.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy