topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyRegioJet za půl roku provozu přepravil téměř 315 tisíc cestujících

aktualizováno dne 29.3.2012

železniční

Právě 26. března to bylo 6 měsíců od okamžiku, kdy na české koleje vstoupila konkurence v podobě žlutých vlaků IC RegioJet. Ta přinesla úplně novou kvalitu a výrazné zlepšení služeb na trase Praha – Olomouc – Ostrava – Havířov. Za prvního půlroku provozu vlaky IC RegioJet, které dnes zajíždějí i do Českého Těšína, Třince, Čadce, Kysuckého Nového Mesta a Žiliny, přepravily 314,7 tis. cestujících. Jen za měsíc březen to přitom zatím bylo více než 56 tisíc cestujících – obsazenost spojů se stále pohybuje na velmi vysoké úrovni, minulý týden aktuálně ve výši 86%. Denně tak RegioJet na trase Praha – Ostrava – Havířov – Žilina přepraví ve 14 spojích více než 2200 cestujících.

RegioJet mezitím začal provozovat regionální spoje také na Slovensku, kde 4. března vyjely žluté vlaky na trasu Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Ty rovněž okamžitě získaly oblibu cestujících a denně jich přepraví více než 4 tis. (dřívější dopravce ZSSK přepravoval podle informací zveřejněných v tisku denně přibližně 1900 cestujících).

Regionální vlaky RegioJet na Slovensku přitom ukazují, jakou kvalitu mohly již dávno získat kraje v České republice, a to za výhodnější ceny bez nutnosti realizace investičních programů na obnovu kolejových vozidel dotovaných státem a bez dlouhého čekání na moderní vlaky a lepší služby. Celková příprava spuštění provozu na Slovensku přitom trvala pouhých 15 měsíců od podpisu smluv.

Do dálkové dopravy přinesly vlaky IC RegioJet následující novinky a zlepšení pro zákazníky:

  • služby pro cestující na palubě zdarma – káva, voda, čaj a denní tisk pro všechny cestující bez rozdílu
  • připojení k internetu ve vlaku zdarma
  • pohodlí při cestování s garancí místa bez nutnosti příplatku za místenku, cestování prostornějším prostředí odpovídající částečně konfigurací první třídy
  • palubní personál ve stylu letecké dopravy poskytující servis všem cestujícím v každém voze bez rozdílu
  • moderní cenovou politiku, jednoduchost tarifů a snížení cen pro cestování na železnici
Nedávno provedený průzkum spokojenosti ukázal, že koncept RegioJetu velmi pozitivně hodnotí i zákazníci, kteří známkou výborně hodnotili například čistotu vlaku, poskytované služby i přístup palubního personálu. Produkt IC RegioJet se stal inspirací i pro další dopravce ať už v České republice nebo v zahraničí. V dalších měsících letošního roku chystá RegioJet další rozvoj svých služeb. Nejprve ještě během jarních měsíců uvede do provozu další vozy, které umožní reagovat na extrémně vysokou poptávku a rozšíří kapacitu nabízených spojů. Současně nasadí na ranní vytížené vlaky z Ostravska a odpolední ve směru z Prahy vozy – tzv. internetové kavárny na kolejích. V nich budou moci cestující využít k pohodlnější práci či studiu prostředí s větším pracovním stolem a dalším vybavením.

Další rozvoj nabídky služeb chystá RegioJet v oblasti palubního občerstvení, které si například v podobě sushi a čerstvých salátů získalo rovněž velkou oblibu u cestujících (RegioJet denně například na palubách svých spojů prodá cca 50 – 60 porcí sushi) Do konce roku RegioJet chystá ještě další novinky týkající se interiéru svých vozů a také například uvedení nové špičkové technologie v oblasti připojení k internetu. Tyto a další novinky bude RegioJet představovat postupně během následujících měsíců.


Zdroj informací:www.studentagency.cz
Kategorie novinky: železniční dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy