topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyHybridní nákladní vůz Volvo Mean Green se pokusí o světový rychlostní rekord

aktualizováno dne 19.4.2012

automobilová

Mean Green, nejrychlejší hybridní nákladní vůz světa, se 27. dubna na letišti Wendover v americkém Utahu pokusí přesáhnout rychlost 260 km/h a zlepšit tak svůj vlastní světový rekord.

Hybridní vůz postavený společností Volvo drží v současné době rychlostní rekordy na pevných 500 metrů, na pevný kilometr a na letmý kilometr - což jsou mezinárodní standardy rychlostních rekordů.*

„Základem našeho podnikání jsou technologie a inovace," řekl Ron Huibers, prezident společnosti Volvo Trucks odpovědný za prodej a marketing v Severní Americe. „Mean Green je nejlepší ukázkou technických schopností společnosti Volvo a našeho neustálého zaujetí nejnovějšími technologiemi. Naši inženýři vyvinuli nejrychlejší hybridní nákladní vůz světa s využitím téhož hybridního pohonného systému, jaký pohání stovky autobusů Volvo po celém světě včetně londýnských autobusů double-decker."

Při sestavování vozu Mean Green, který byl společností Volvo Trucks předveden na středoamerickém veletrhu Mid-America Trucking Show, upravil tým specialistů hybridní pohonný systém Volvo podle požadavků podvozku stavěného pro nejvyšší rychlosti. Poté vybavili technici Mean Green dokonale vyladěným motorem Volvo D16 a modifikovanou verzí automatické převodovky Volvo I-Shift, která spolupracuje s elektromotorem hybridního vozu.

„Výsledkem toho všeho je bleskově rychlý start z místa bez obvyklého zpoždění vznětového motoru," řekl vlastník a řidič vozu Mean Green Boije Ovebrink. „Vyletí jako zátka z lahve šampaňského, pouze bez zvukového efektu. Několik prvních sekund vůz vydává jen lehký svištivý zvuk až do momentu, kdy vznětový motor, který je poháněn obnovitelným kapalným palivem, začne dodávat svůj výbušný výkon."

Celkově poskytuje Mean Green obrovský výkon 2 100 koňských sil a točivý moment téměř 6 800 Nm, z čehož 200 koní výkonu a 1 200 Nm točivého momentu připadá na elektromotor. Pro dosažení vysoké rychlosti hraje značnou roli i aerodynamika, proto si technici společnosti Volvo vybrali severoamerickou kabinu VN a vymodelovali pro tento nákladní vůz optimální aerodynamický tvar.

Vůz Mean Green používá tyto modifikované verze běžných výrobních komponent vozů Volvo: hybridní motor Volvo hybridní akumulátory Volvo vznětový motor Volvo D16 automatizovanou manuální převodovku Volvo I-Shift kabinu a rám Volvo VN zadní nápravu s převodem 1,85:1.

Během svého severoamerického turné se vůz Mean Green představí i 19. a 20. dubna na veletrhu Truck World v Torontu a 17. - 20. května na jachtařské soutěži Volvo Ocean Race v Miami.

*Pevný kilometr - nákladní vůz odstartuje z místa na trať 1 000 metrů v jednom směru, a pak ve směru opačném. Jako oficiální hodnota je registrována průměrná rychlost z obou směrů. Letmý kilometr - dříve než absolvuje měřený kilometrový úsek v obou směrech, je vůz již rozjetý.


Zdroj informací:www.volvotrucks.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy