topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyStefan Jacoby v Ženevě odhalil zcela nové Volvo V40: „Skvělá V40 změní poměr sil v C-segmentu“

aktualizováno dne 16.3.2012

automobilová

Stefan Jacoby, prezident a generální ředitel společnosti Volvo Car Corporation, při představení nového Volva V40 v Ženevě učinil důležité prohlášení o posílení konkurenční pozice značky. „Nová V40 změní poměr sil v C-segmentu. Prvotřídní jízdní dynamika, úspornost a široká nabídka bezpečnostních a asistenčních systémů odlišují tento model od zbytku třídy,“ řekl Stefan Jacoby.

„Volvo V40 skvěle zapadá do aktuálního trendu downsizingu, v jehož rámci zákazníci upřednostňují kompaktnější vozy a úspornější motory. Automobil nabízí výbavu, kvůli které si lidé obvykle musí kupovat větší automobily,“ uvedl Stefan Jacoby. A pokračoval:

„Tímto vyspělým modelem se nám podařilo dokázat, že prvotřídní spotřeba paliva v kompaktních rozměrech nemusí představovat žádné kompromisy v oblasti vlastností, výbavy ani potěšení z jízdy, které zákazníci od luxusního vozu očekávají.“

První airbag pro chodce na světě

První airbag pro chodce na světě je klíčovým novým prvkem výbavy tohoto vozu. Airbag pro chodce po svém nafouknutí zvedne zadní část kapoty, čímž se zvětší prostor pro její deformaci. Zároveň airbag překryje části A-sloupků a oblast čelního skla.

„Podobně jako v případě průlomového systému detekce chodců s funkcí automatického brzdění, který je pro Volvo V40 rovněž dostupný, představuje technologie airbagu pro chodce světové prvenství a potvrzení naší pozice v oblasti bezpečnosti“, uvedl Stefan Jacoby.

Systém City Safety pro předcházení kolizím v nízkých rychlostech byl vylepšen a nově dokáže fungovat při rychlostech do 50 km/h. Volvo V40 může být rovněž vybaveno asistentem pro udržení vozidla v jízdním pruhu či důmyslným automatickým parkovacím asistentem, který usnadňuje souběžné parkování v řadě vozidel.

Nejnovější vybavení v kompaktní velikosti

Nové Volvo V40 je moderní, výrazný automobil, ze kterého vyzařuje tradice skandinávského luxusu. K intuitivnímu a jednoduchému ovládání přispívá nová, plně grafická přístrojová deska s možností úpravy vzhledu a zobrazovaných údajů.

„Tento přístup zaměřený na člověka je základem filozofie Stvořeno kolem vás (Designed Around You). Pozorně jsme naslouchali našim zákazníkům a získané informace jsme využili pro vytvoření inspirativního vozidla,“ uvedl Stefan Jacoby.

Výroba nového Volva V40 začne v květnu 2012. Vůz se bude vyrábět v závodě společnosti Volvo Car Corporation v belgickém Gentu.

První rok výroby modelu V60 Plug-in Hybrid je téměř celý rezervován

Souběžně se světovou premiérou nového Volva V40 se v Ženevě poprvé představilo nové Volvo V60 Plug-in Hybrid. O tuto novinku byl mimořádný zájem. Počet vozů plánovaných do výroby na první rok byl téměř rozebrán ještě předtím, než se Plug-in Hybrid vůbec dostal do autosalonů,“ uvedl Stefan Jacoby.

Prvních 1 000 kusů Volva V60 Plug-in Hybrid bude vyrobeno výhradně ve stříbrném laku Electric Silver. Automobil se odlišuje také aerodynamicky tvarovanými 17palcovými koly, integrovanými koncovkami výfuku a doplňky karoserie.

„V60 Plug-in Hybrid je důkazem naší vedoucí pozice v oblasti elektrifikace. Žádný z našich konkurentů není schopen zákazníkům nabídnout srovnatelně vyspělý automobil. Tento vůz posouvá hybridní technologie na zcela novou úroveň,“ dodal Stefan Jacoby.

Po první sérii 1 000 vozidel pro modelový rok 2013 bude výroba modelu V60 Plug-in Hybrid v modelovém roce 2014 navýšena na 5 000 vozidel. Volvo V60 Plug-in Hybrid se bude vyrábět v závodě Volvo Cars ve švédské Torslandě.


Zdroj informací:www.volvocars.com
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy