topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyVznik společného podniku Alcan Strojmetal Aluminium Forging

aktualizováno dne 22.6.2012

Společný podnik Alcan Strojmetal Aluminium Forging, s.r.o. vznikl kapitálovým vstupem mezinárodního koncernu Constellium do společnosti STROJMETAL KAMENICE s.r.o. Došlo tak k logickému završení dosavadní spolupráce obou firem a stabilizaci významného evropského výrobce a dodavatele hliníkových výkovků pro řadu odvětví, zejména pak pro automobilový průmysl. Na úspěšné transakci se jako poradce podílela skupina TPA Horwath.
„Věříme, že společný podnik naváže na úspěšnou historii naší společnosti STROJMETAL KAMENICE, protože v roce 2012 slavíme 200 let od jejího založení, a že společně s našimi partnery a zaměstnanci budeme pokračovat v úspěšné cestě vývoje, výroby a dodávek velmi kvalitních výrobků pro automobilový průmysl,“ řekl ke vzniku společnosti Miroslav Jelínek, jednatel společnosti Alcan Strojmetal Aluminium Forging.

„Automobilový průmysl má v České republice dominantní postavení a jde o jeden z pilířů, který drží český průmysl. Vloni činil meziroční růst automobilového průmyslu 21,2 %. Je na něj navázáno velké množství společností, jejichž úspěch na trendech v automobilovém průmyslu silně závisí a jejich spolupráce s podobně orientovanými výrobci v rámci Evropy je zcela logickým krokem k posílení konkurenceschopnosti,“ dodal partner skupiny TPA Horwath Jiří Hlaváč v souvislosti s dokončením projektu vzniku společného podniku Alcan Strojmetal Aluminium Forging v květnu 2012. „Na projektu společného podniku jsme pracovali řadu měsíců a věříme, že naplní očekávání obou partnerů,“ doplnil J. Hlaváč, partner TPA Horwath.

Optimismus společnosti Alcan Strojmetal Aluminium Forging je na místě, protože automobilový průmysl by podle odhadů měl růst i v následujících letech. „Vypovídá o tom například predikce společnosti IHS Automotive z dubna letošního roku, týkající se celosvětových prodejů automobilů v příštích letech,“ uvádí J. Hlaváč, partner TPA Horwath. Odhad vývoje je po celé období pozitivní (viz graf níže). Nejvyšší růst je předpokládán v roce 2014.

automobilová

Zdroj: IHS Automotive

„Z uvedených skutečností vyplývá růstový potenciál automobilového průmyslu. Mezi nejvíce rostoucí trhy v současnosti patří asijský a americký trh. Evropský trh je nadále postižen dluhovou krizí v eurozóně, i když stejně jako v minulém roce lze očekávat, že některé státy v Evropě budou i nadále růstové,“ uzavírá Jiří Hlaváč, partner TPA Horwath.

automobilová


Zdroj informací:www.ihs.com
Kategorie novinky:automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy