topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší dopravní novinky naleznete na: Novinky námořní doprava - Novinky letecká doprava - Novinky nákladní doprava - Železniční doprava - Archiv


wizair-2011

aktualizováno dne 9.1.2011

letecká

Wizz Air v roce 2011 rostl o 15%, přepravil více než 11 milionů cestujících

Wizz Air, největší nízkonákladový letecký přepravce ve střední a východní Evropě dnes oznámil, že v roce 2011 přepravil přes 11 milionů cestujících. To představuje meziroční nárůst o 15 %. Průměrná obsazenost letadel dosáhla hodnoty 84 %, podobně jako v předchozích letech.

Společnost otevřela v roce 2011 tři nové základny: v srbském Bělehradě, litevském Vilniusu a rumunském Tirgu Mures. Aktuálně tak Wizz Air disponuje celkem 15 základnami a nabízí více než 200 tras po celé Evropě.

Aerolinie zaměstnávají 1,500 lidí v Polsku, Maďarsku, Bulharsku, Ukrajině, České republice, Srbsku, Litvě a Švýcarsku. Navíc Wizz Air vytváří přibližně 11 000 pracovních pozic v subdodavatelských odvětvích.

Společnost Wizz Air v roce 2011 v České republice přepravila na 680 tisíc cestujících. Aerolinie nyní v ČR nabízejí 13 pravidelných linek z Prahy a Brna do oblíbených destinací jako je Itálie, Španělsko, Bulharsko, Holandsko a Velká Británie. Wizz Air v současnosti mimo jiné provozuje lety na lince Praha - Londýn Luton s frekvencí dvakrát denně.

Wizz Air má v České republice 67 stálých zaměstnanců, přičemž předpokládaný počet dalších nepřímo navazujících pracovních míst v oblasti infrastruktury a služeb dosáhl hranice 700.

„Přestože uplynulý rok 2011 nepatřil z ekonomického hlediska mezi ty nejjednodušší, naší společnosti se podařil patnáctiprocentní růst, jeden z nejvyšších v evropské letecké přepravě," řekl József Váradi, generální ředitel společnosti Wizz Air. „V příštím roce chceme rozšířit nejen nabídku služeb, ale i síť letišť v dalších zemích, abychom mohli vyhovět vzrůstajícímu počtu cestujících, kteří s námi chtějí létat."

Zdroj informací:http://wizzair.com cz
Kategorie novinky: letecká dopravaimage003
Vítejte,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚbanner.bmp, 170kB


Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
banner.bmp, 170kB


Nepřehlédněte:
diety 2010
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
ADR
INCOTERMS
Nově přidáno
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
DÁLNIČNÍ ZNÁMKY
TELEFONNÍ PŘEDVOLBY VE SVĚTĚ A USA
Výstavy a veletrhy
Odkazy:
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákony on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2010 Doprava v Praxi. All Rights Reserved.    Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy