topleft toplogo
topright

Novinky a zpravodajství z dopravyDalší novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyDvacet procent vozidel má zfalšovaný rok výroby

aktualizováno dne 28.6.2012

Podle průzkumu společnosti Cebia má dvacet procent ojetých vozidel prodávaných v České republice nesprávně uvedený rok výroby. Ten se již od roku 2001 v technických průkazech neuvádí a byl nahrazen údajem o datu prvního uvedení vozidla do provozu. Ve skutečnosti se obě data od sebe mohou lišit o jeden až dva roky, ale výjimkou nejsou ani rozdíly o pět nebo šest let. Zákazníci pořizující si ojetý vůz jsou takto často záměrně dezinformování a kupují předražená vozidla. Společnost Cebia nabízí nové řešení v podobě rychlého ověření skutečného roku výroby pomocí SMS.
automobilová „Rok výroby vozidla je jedním ze základních údajů určujících cenu ojetého vozu. Vozidlo mohlo, pote co sjelo z výrobní linky, stát delší dobu na skladě nebo jezdit na převozních značkách před uvedením do provozu,“ komentuje častou praxi Ing. Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia. „Ještě častějším jevem jsou nebezpečné praktiky a pozměňování údajů v dokladech dovezených vozidel prováděné některými dovozci. Vozidla jsou takto omlazována většinou o jeden až dva roky,“ vysvětluje Pajer. „Díky tomu, že zákazník nezná skutečný rok výroby, je vystaven možnosti dezinformace nebo podvodu a bez možnosti ověřit si pravdivé informace může pak koupit vůz neúměrně předražený. Například rozdíl v ceně tříleté a čtyřleté Škody Octavia ve stejné výbavě činí 80 tisíc Kč! Proto nyní přicházíme s novinkou, o níž jsme přesvědčení, že se pro svou rychlost, jednoduchost a dostupnost stane dalším účinným nástrojem v boji proti podvádění zákazníků. Každý si může formou SMS okamžitě a přímo z místa prodeje zjistit skutečný rok výroby a ověřit si tak co kupuje,“ uvádí Pajer.

Služba ověření roku výroby je dostupná přes všechny operátory mobilních sítí. Stačí poslat SMS ve tvaru: Klíčové slovo „VIN“ + VIN kód vozidla (příklad: „VIN TMBHS61Z6A2055765“) na číslo 902 06 a zákazník obratem obdrží výsledek v podobě skutečného roku výroby vozidla. Zákazník tak může ihned porovnat tento reálný údaj s rokem uváděným prodejcem a od koupě vozu odstoupit nebo získat výrazně lepší cenu a tím ušetřit při koupi, pojištění a případně financování vozidla.

Cena jednoho ověření je 69 korun včetně DPH. Za odeslaný SMS dotaz platí každý zákazník standardní cenu podle svého cenového tarifu, tedy např. 1 korunu. Pokud rok výroby vozidla v systému Cebia ověřen není, a to i z důvodu chyby v SMS dotazu zákazníka, není doručená informace zákazníkovi nijak zpoplatněna. Službu technicky zajišťuje ERIKA a.s.


Zdroj informací:www.cebia.cz
Kategorie novinky:automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Podkud máte zájem o zveřejnění kontaktů na našich stránkách budeme rádi pokud navštívíte a zapíšete se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-
Nepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy