REKLAMA
Yonix - Clever Logistics
topleft toplogo
topright


Novinky a zpravodajství z dopravy


Další novinky naleznete na: Námořní doprava - Letecká doprava - Truck - Železniční doprava - Auto-moto - SkladyZtráta soudnost MD a ŘSD

aktualizováno dne 22.10.2012

automobilová

Reakce ŘSD a MD svědčí o ztrátě soudnosti

ČESMAD BOHEMIA 18.10.2012 zveřejnil kroky, kterými se hodlá bránit proti nemorálním praktikám při vymáhání údajně nezaplaceného mýtného. Jedná se např. o žalobu na ŘSD a ústavní stížnost. Reakce ŘSD i ministerstva dopravy svědčí o naprosté ztrátě soudnosti i o tom, že státní instituce považuje za normální svou neschopnost a pochybení přenést prostřednictvím nechvalně známé advokátní kanceláře na bedra silničních dopravců. A to vše za desítky milionů korun daňových poplatníků.

Téměř po pěti letech fungování el. mýta v ČR, do jehož systému tisíce dopravců platilo přesně a včas milionové faktury za mýtné, ŘSD zjistilo, že ne vždy účtovalo správně. Například nevyúčtovalo za projetí úseku, kam mýtnou bránu ani nepostavilo a který se tedy měl doplácet nikoliv elektronicky, ale ručně na nejbližší čerpací stanici. Nejenže tak systém za miliardy degradovalo na primitivní středověkou mýtnici, ale na danou past řidiče po čtyři roky ani neupozornilo, aby si pak za 60 milionů Kč mohlo najmout Advokátní kancelář Němec, Bláha, Navrátilová, která údajně vzniklé nedoplatky vymáhá.

V poslední várce dopisů nebádajících dopravce k doplacení údajně neuhrazeného mýta je ovšem celá řada dalších chyb. Účtuje se zde za projetí úseků, které vozidla absolvovala po vedlejších nezpoplatněných komunikacích, dokonce se účtuje za vozidla do 12 tun, která v inkriminovanou dobu vůbec zpoplatnění nepodléhala.

ŘSD se ohrazuje, že výzva k zaplacení má významnou funkci informační. Nikoliv. Tyto výzvy zpracované advokátní kanceláří z podkladů ŘSD způsobem pokus – omyl mají za cíl získat od dopravců nejjednodušší cestou další peníze s vědomím toho, že mnohdy je tak činěno neoprávněně. ŘSD si je naprosto přesně vědomo, že dopravce, který ročně za mýtné odvádí milionové částky, si kvůli stokorunovým upomínkám nenajme několik pracovních sil, aby mezi statisíci mýtnými transakcemi hledaly neoprávněně vyúčtované platby. Nehledě na to, že prokázání neopodstatněnosti výzev je po tolika letech v mnoha případech takřka nemožné.

Opět jsme tak svědky, že pořízení systému za 29 000 000 000 Kč, který kompletně uhradili silniční dopravci a ještě přinesli státu další miliardy na výstavbu a údržbu dopravní infrastruktury, nepřineslo slibované komfortní služby. Naopak, placení mýtného je provázenou obrovskou administrativní zátěží a bohužel i šikanou ze strany státní správy, která místo uvedení systému na úroveň srovnatelnou se zahraničím, řeší jeho nedostatky nevybíravými způsoby na úkor především českých dopravců.

V této souvislosti vyzval generální tajemník Sdružení ing. Martin Špryňar Ministerstvo dopravy a Ředitelství silnic a dálnic: „Místo neadekvátních a zavádějících reakcí očekáváme vysvětlení, jak je možné, že velké množství výzev dopravcům obsahuje nepravdivé údaje, a směřuje tak k neoprávněnému inkasu peněz státními organizacemi.“


Zdroj obrázku:www.doprava.vpraxi.cz
Zdroj informací:www.prodopravce.cz
Kategorie novinky: automobilová dopravaimage003
Vítejte na serveru www.doprava.vpraxi.cz,
který je věnován dopravě a logistice. Pokud máte zájem zde jakýmkoliv způsobem propagovat Vaši společnost, či značku, neváhejte nám dát vědět. Velice rádi zde zveřejníme Vaše tiskové zprávy, případové studie a další informace, které zaujmou odbornou veřejnost. Jestliže máte zájem o zveřejnění kontaktů na těchto stránkách, zapište se do našeho katalogu.:
KATALOG STRÁNEK O LOGISTICE A DOPRAVĚ
NAŠI PARTNEŘI:


Sdružení automobilových dopravců


Internetový dopravní magazín


logistická společnost a specialista v oblasti Lean Logistics
Dopravní kamery - online anglicka-skretova

Obrázek týdne:

-


REKLAMA

Pneumatiky.czNepřehlédněte:
diety 2012
členské země EU
Autoškola - online testy
státní svátky
specifikace kontejnerů
seznam IATA kódů letišť
omezení jízd kamionů
Karnet ATA
seznam IATA kódů aerolinií
specifikace kamionů
mýto v České republice
mýto na Slovensku
mýto v Chorvatsku
mýto v Německu
mýto v Rakousku
mýto v Polsku
mýto v Itálii
mýto ve Francii
mýto v Nizozemí
mýto v Belgii
mýto v Lucembursku
ADR
INCOTERMS
Dálniční známky
Telefonní předvolby ve světě
Výstavy a veletrhy
Nově přidáno
Ceny benzínu
Kolik krabic se vejde na paletu? - kalkulačka
US_paleta
EUR_paleta
Počet obyvatel dle států
Kódy států a světových měn
Veřejný seznam čerpacích stanic s nekvalitním palivem 2010
Počasí
Předpověď počasí
Počasí - Satelit
Autolékárnička 2011
Světový čas, přehledně on-line
Katalog logistických a dopravních stránek
Odkazy:
Truck v Praxi - server o nákladních vozech
Sklady v Praxi - server o skladování
Autodíly Brno
Bezpečnostní agentura - ADRA GROUP s.r.o.
Zákon on-line - ZÁKON V PRAXIsidebg2
© Copyright 2009-2012 Doprava v Praxi. Všechna práva vyhrazena. Bez písemného souhlasu provozovatelů tohoto serveru není dovoleno uveřejněné materiály kopírovat, stahovat ani jinak s nimi nakládat.
   Weby: doprava je doprava | Bezpečnostní agentury | Tvorba webových stránek | Zabezpečovací systémy